.::. Paslanmaz Tan ve Silo Nedir .::.
 

Paslanmaz silolar kullanım amacına ve kullanılacak alana bağlı olarak imal edilir. Paslanmaz silo imalatında malzeme seçimi çok önemlidir. Çünkü, kullanılacağı işte maruz kalacağı kimyasallar, kimyasalın sıcaklığı, tankın veya silonun bulunduğu bölgenin, ortamın değerleri çok önemlidir.

 

Paslanmaz silo aşındırıcı bir kimyasal için yapılacak ise kesinlikle yüksek cr değerine sahip paslanmaz ürün seçilmelidir. Yani, her paslanmaz silo her ürünü depolamaya uygun değildir. Doğru seçilmemiş bir paslanmaz silo malzemesi silonun fiyatını değil ömrünü kısaltır. Sonunda ise, işletme için çöpe atılmış yatırım olur.

 

Firmamızda; farklı kullanım amacına göre paslanmaz silo imalatı yapılmaktadır. Depolama silolarında kimyasal madde siloları ile farklı amaçlar için paslanmaz siloların yapımı çok farklıdır.  Atalarımızın dediği gibi " Her sakalı dedemiz değildir". Kısaca, her paslanmaz siloda aynı iş için değildir.

 

Araç Üstü Paslanmaz Tank Nedir? Paslanmaz özellikli tankların araç üstüne monte edilmiş gıda ve kimyasal nakliyesi için kullanılan tanklardır. Firmamızda; Araç Üstü paslanmaz zeytinyağı tankları, paslanmaz süt proses tankları, paslanmaz çikolata proses tankları, paslanmaz bal ve pekmez tankları, paslanmaz meyve suyu tankları, paslanmaz kimya endüstrisi tankları, krom tanklar, karıştırıcılı krom tanklar, cidarlı krom tanklar, izolasyonlu krom tanklar, peynir ve ayran tankları ile farklı amaçlar için paslanmaz tank imalatı yapılmaktadır.

 

Paslanmaz Tank Nedir? Paslanmaz özellikli tanklar genellikle gıda sektöründe, endüstriyel tesislerde, temiz içme ve kullanım içme suyu elde etmek için hastane, otel, üniversite gibi birimlerde kullanılan sağlıklı metal yapılardır. Firmamızda 100 litreden 10.000 litreye kadar paslanmaz tank imalatı yapılmaktadır.

 

Firmamızda;

 

Paslanmaz zeytinyağı depolama tankları, paslanmaz süt proses tankları, paslanmaz çikolata proses tankları, paslanmaz bal ve pekmez tankları, paslanmaz meyve suyu tankları, paslanmaz kimya endüstrisi tankları, krom tanklar, karıştırıcılı krom tanklar, cidarlı krom tanklar, izolasyonlu krom tanklar, peynir ve ayran tankları ile farklı amaçlar için paslanmaz tank imalatı ve uygulamaları yapılmaktadır.

 

Paslanmaz Su Depolarının Avantajları ise;


Yüksek korozyon dayanımına sahiptirler, Diğer tanklara göre çok daha uzun ömürlüdürler, Asidik sıvılarda depolanabilir ve hijyeniktirler.

Özellikle son yılların hastalıklarının başında hijyenik problemler gelmektedir. Diğer  tanklar yüksek kapasiteli olarak imal edildiğinde tanklarda deformasyonlar ve çatlamalar meydana gelmektedir. Bu durumda tankın çok çabuk kullanılamaz hale gelmesiyle sonuçlanmaktadır.

 

Çelik su depoları ve gıda tankları depolama yapmak için için kullanılan, paslanmaz çelikten imal edilen tanklardır. Paslanmaz su tankları, birçok uygulamada, içme suyunda, sulama tarımında, yangın söndürme, tarım çiftçiliğinde, hem bitkilerde hem de hayvancılıkta, kimyasal üretimde, gıda hazırlamada ve diğer birçok kullanımda kullanılmak üzere su depolamak için kullanılmıştır.